Testy genetyczne jako podstawa leczenia onkologicznego w placówce medycznej OpraMed

Testy genetyczne to baza leczenia z zakresu onkologii w klinice OpraMed. Z ich użyciem można diagnozować nie tylko nowotwory, lecz też skłonności do ich pojawienia się. Terminy na badania wyznaczone są szybko, co jest wyjątkowo znaczące u pacjentów którzy zaniepokojeni są pojawieniem się objawów jakie świadczą o pojawieniu się choroby. Diagnostyce poddane są nowotwory: nerek, płuc, jelita grubego, pęcherza moczowego, przełyku, trzustki, żołądka, tarczycy, piersi, jamy nosowo – gardłowej, skóry, bądź gruczołu krokowego. Materiał pozyskany jest z komórek krwi lub z wymazu z jamy ustnej. Kiedy tylko w wynikach badań wykrywana będzie wyższa predyspozycja genetyczna na zachorowanie, pacjent może liczyć na leczenie w placówce.

Placówka oferuje: wdrożenie profilaktyki antyrakowej, szybkie diagnozowanie, a także zatrzymanie rozwoju choroby. Onokogenetyka to jedna z tych dziedzin, jakie w placówce są polecane. Udostępnione testy pozwolą wykrywać zmiany genetyczne w chromosomach lub w białkach osób poddających się badaniu. Zapisując się na zabieg, pacjent dowie się, jak przyszykować się do wizyty.

Diagności podkreślają, że wprowadzenie profilaktyki jest znaczące w przypadku agresywnych postaci raka. Możliwe jest wyleczenie większości chorych, u których tylko na bardzo wczesnym etapie odkryto komórki nowotworowe. Kiedy więc ktokolwiek jest w grupie ryzyka, to zobowiązany jest zdecydować się na badania. Poradnia onkologiczna, podobnie jak poradnia onkologiczna prosperuje na najwyższym poziomie i z tego względu opłaca się w to miejsce kierować.

Zajmie się ona udzielaniem porad pacjentom skierowanym przez innych lekarzy do takiego miejsca. W poradni mają miejsce również wizyty kontrolne chorych zapisanych tuż po diagnozowaniu na leczenie w klinice. Promowana jest tutaj również edukacja medyczna oraz nawyki prozdrowotne. Diagnostyka jest znaczącym obszarem funkcjonowania działającego na terenie Warszawy placówki.