Gdzie odkryć najlepszego doktora? Sprawdź ranking

Jest niesłychanie istotna kwestią, ponieważ pozwala na stworzenie dobrej atmosfery w gabinecie, albowiem jej brak może świadczyć o złym usposobieniu pana doktora. Doktor przyjazny pacjentowi, uprzejmie zaprosi go do gabinetu, wskaże krzesło na jakim można usiąść, po czym przystąpi do wywiadu. O podejściu do pacjenta może zaświadczać sposób w jaki ten wywiad jest przeprowadzany, czy doktor komentuje odpowiedzi na nasze zapytania, kpi z nas, lub raczej uspakaja. Ma to wpływ nie jedynie na samą wizytę lecz też na jej dalszy ciąg, ponieważ w momencie w którym pacjent czuje się komfortowo wizyta jest mniej nieprzyjemna.

Niestety ale dzisiaj są lekarze, którzy zachowują się w taki sposób, iż pacjent ma wrażenie że siedzą w gabinetach za karę. Jak najbardziej dają to do zrozumienia poszczególnym pacjentom którzy wchodzą do gabinetu.

Wielu takich doktorów zostaje następnie wybitnie nisko ocenianych na stronach na których prowadzony jest ranking lekarzy – wypróbuj BliskiLekarz.pl. Nie warto iść do takich zawodowców, a też ostrzec przed nimi inne osoby, być może kiedy zmniejszy się frekwencja zmienią swój stosunek do pacjentów, a co za tym idzie polepszy się jakość wykonywanych przez nich usług. Biały personel jest zobowiązany przestrzegać tajemnicy lekarskiej, niemniej jednak w wielu wypadkach niestety jest ona łamana. Gdy wchodzimy do gabinetu a lekarz komentuje wygląd bądź też również symptomy choroby poprzedniego pacjenta, jest to niedopuszczalne zachowanie. Jednakże nasze milczenie jest przyzwolenie na tego rodzaju posunięcia. Także w poradni kobiecej, kiedy pielęgniarka na całą poczekalnie wykrzykuje pytając która z kobiet jest w ciąży, lub ewentualnie także indywidualnie po nazwisku.

Prawdziwa dyskrecja polega na tym że lekarz rozmawia z pacjentką o jej przeszkodach, ale wyłącznie do momentu aż ona wyjdzie z gabinetu, kiedy wkracza kolejna postać to poświęca uwagę jej dolegliwością a nie poprzednich pacjentów. Wiele negatywnych komentarzy można później przeczytać na witrynach gdzie prowadzony jest ranking lekarzy. Jeśli lekarz się przy nas będzie zachowywał w sposób karygodny jesteśmy w stanie go upomnieć, bądź także wyjść z gabinetu, i umówić się na wizytę do innego specjalisty. Zachowanie lekarza jest uzależnione od tego czy pacjenci mu na to zezwalają, oraz jaka będzie ich reakcja na daną nowinę, poprzez niego do nich wypowiedzianą.