Doświadczenie specjalistów z dziedziny ortopedii którzy przyjmują w Sports Medic

Profil pacjentów, którzy kierują się do specjalistów w ośrodku Sports Medic ukazuje, z jakimi przypadkami chirurdzy oraz ortopedzi mają w tym miejscu kontakt. Każdy przypadek medyczny jest inaczej postrzegany, także w zakresie jednej specjalizacji, z tego powodu też lekarze do każdego z pacjentów podchodzą indywidualnie. Ortopedia Wrocław przyjmuje bardzo często chorych, którzy: przeszli przez uraz układu ruchu, będą skarżyć się na bóle kręgosłupa i kostno – stawowe, czują ból przy chodzeniu, mają problemy z ruchomością kończyn i stawów, zamierzają diagnozować swoje dziecko pod kątem wad postawy, cierpią na osteoporozę lub reumatyzm, jak i mają zaburzenia czucia.

Szczegółowy kosztorys świadczeń razem z informacjami do zarejestrowania znajdują się na witrynie internetowej placówki. Przyjmowane są tak samo dzieci, dorośli, jak i seniorzy. Do placówki kierują się osoby z dysfunkcjami ruchu, nabytymi lub wrodzonymi. Najczęściej do ośrodka przychodzą pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa albo dużych stawów.

Mają oni zwykle tego typu objawy jak: duża bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa, zespoły korzeniowe aż po niedowład kończyn. Kiedy to tylko możliwe, zrealizowane jest leczenie zachowawcze. O ile natomiast pojawi się konieczność zabiegu operacyjnego, to też jest wykonany w podanej placówce. Zastosowane mogą być metody inwazyjne, jak i w mniejszym stopniu inwazyjne. Specjaliści są świadomi, jak istotne jest kompleksowe ukierunkowanie do chorego. Jeżeli okaże się to niezbędne, skierują pacjenta na wizytę do lekarzy z pozostałych dziedzin.

Doświadczeni lekarze podwyższają systematycznie kwalifikacje i nie jest dla nich skomplikowane zajmowanie się skomplikowanymi przypadkami. W Sports Medic realizowane są zabiegi chirurgiczne dotyczące chirurgii urazowej. Inne części oferty to: konsultacje telefoniczne, konsultacje specjalistyczne w zakresie ortopedii sportowej, zabiegi chirurgiczne kolan, barku, ręki, stawu skokowego, stopy, USG narządu ruchu, pełna diagnostyka czy wdrożenie indywidualnego procesu usprawnienia narządu ruchu.